Masaż uderzeniowo-dynamiczny (MUD)

MUD - masaż uderzeniowy-dynamiczny Maksimowa, to masaż będący skutecznym wsparciem medycyny konwencjonalnej.
Stosowany jest w leczeniu wielu chorób i niewydolności organizmu. 
MUD poprzez stymulację układów: nerwowego i krwionośnego, wpływa na regenerację stref zmienionych chorobowo. Stymuluje samoleczenie organów wewnętrznych oraz likwiduje zastoiny w układzie krwionośnym. Poprawia przepływ krwi, limfy oraz połączeń nerwowych.
 
Przed przystąpieniem do masażu przeprowadzany jest z pacjentem wywiad na temat przebytych chorób, operacji oraz już zdiagnozowanego stanu organizmu. Techniki wykorzystywane w masażu uderzeniowo-dynamicznym są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. MUD jest masażem któremu towarzyszy ból, pojawiają się zaczerwienienia skóry, siniaki, przekrwienia oraz krwiaki. Jest masażem bolesnym, lecz skutecznym. Zaczerwienienia i krwiaki znikają w okresie: do 14 dni. 

W MUD pracuje się z całym ciałem, stymuluje się pracę organizmu poprzez zastosowanie: baniek próżniowych, baniek gumowych/silikonowych, rozcierania i oklepywania. Siła, intensywność oraz zastosowane techniki masażu są dobierane indywidualnie w zależności od stanu fizycznego i wytrzymałości pacjenta. 
 
Przeciwwskazaniami dla MUD są:
- hemofilia,
- stwierdzona choroba nowotworowa,
- wstawiony rozrusznik serca,
- ciąża.
 
Zastosowanie:
- choroby stawów,
- choroby tarczycy,
- bezpłodność,
- impotencja, 
- choroby układu nerwowego,
- choroby układu krwionośnego,
- choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa.

UWAGA:
W przypadku zastosowania masażu bańką chińską, stawiania baniek próżniowych, bądź oklepywania ciała jako elementu masażu uderzeniowo - dynamicznego (MUD), mogą pojawić się ślady na ciele w postaci zaczerwienienia, przekrwienia oraz siniaków utrzymujących się na ciele do 14 dni po zabiegu.

W czasie do 72 godzin po zabiegu z wykorzystaniem baniek próżniowych może wystąpić ogólne osłabienie organizmu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, w związku z czym w okresie do 72 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego w postaci treningu sportowego czy prac fizycznych.

Po zabiegu z wykorzystaniem baniek próżniwych w celu lepszej regeneracji organizmu należy zwiększyć ilość odpoczynku w postaci snu (niezbędne minimum to 8 godzin dziennie) oraz spożywać odpowiednią ilość wody (niezbędne minimum to ok. 2 litry wody dziennie, 30ml/kg).
_________________________________________________________________________________________________________

Cennik: 1 sesja masażu uderzeniowo-dynamicznego (MUD), to koszt 150 zł.
Płatność: gotówka lub kartą.

W celu umówienia wizyty proszę dzwonić na nr tel.: 734-688-640