Terapia wisceralna

Technika masażu, opracowana przez prof. Aleksandra Ogułowa, jako „Terapia wisceralna” jest opatentowana w Federacji Rosyjskiej od 1994 r. Powstała na bazie starosłowiańskiego masażu brzucha, oraz innych ludowych metod leczniczych stosowanych na świecie. Te praktyczne umiejętności, przekazywane od pokoleń, zostały uzupełnione o dogłębną wiedzę przyrodniczą, a w szczególności fizjologiczną. Połączenie współczesnej wiedzy i wielusetletniej praktyki dało zadziwiające efekty i w optymalny sposób umożliwia powrót człowieka do zdrowia oraz utrzymanie tego stanu w życiu codziennym. 

Ciało człowieka codziennie ulega napięciom na skutek stresu, urazów lub złych nawyków powodujących dysfunkcje całego organizmu. Organizm ludzki, to nie pojedyncze organy, ale ciało jako całość, a istota powrotu do zdrowia nie polega na przyniesieniu chwilowej ulgi lecz usunięciu przyczyn choroby. Takie możliwości daje terapia wisceralna. Podstawą wielu chorób są zastoje w naczyniach żylnych i limfatycznych narządów wewnętrznych oraz zmiany ich położenia, powodujące zaburzenia procesów metabolicznych, a w dalszej konsekwencji obniżenie odporności.

"Masaż wisceralny polega na pracy z organami wewnętrznymi w szczególności organami jamy brzusznej. Współczesna medycyna traktuje człowieka jako zbiór oddzielnych narządów, których leczeniem zajmują się specjaliści od każdego z nich, a przecież organizm stanowi nierozłączną całość i jedna niedyspozycja rzutuje na całokształt zdrowia. W Terapii wisceralnej specjalistyczny masaż przeprowadzony np. na brzuchu daje równoczesną pracę ze wszystkimi organami. 

Terapia wisceralna wydaje się być naturalną metoda terapeutyczną, która wykorzystując wiedzę anatomiczną oraz umiejętności palpacyjne przywraca prawidłowe fizjologicznie ruchy własne narządu i wzajemne w stosunku do anatomicznych struktur sąsiadujących. Prawidłowo przeprowadzony masaż poprawia obieg i przypływ limfy i tym sposobem usuwane są w tym przypadku ich rzeczywiste zastoje. Często okazuje się, że winowajcą w patologii brzucha oraz organów wewnętrznych są zagadnienia związane z opadającymi organami, które uległy przemieszczeniu. Bardzo często takie zjawisko jest nierozwiązywalne w tradycyjnej medycynie. Oczywiście, podejmowane są próby, by ten problem rozwiązać drogą chirurgiczną. Samo słowo „medycyna” oznacza w 1-wszej kolejności terapię. Chirurgia powinna być ostatecznością. Terapia wisceralna powinna być wiedzą dla każdego lekarza, dowolnego specjalisty, gdyż swoją teorią i praktyką holistycznie traktuje pacjenta i podchodzi całościowo do jego zdrowia. 
 
W każdym przypadku kiedy pracujemy z brzuchem poprzez ugniatanie, naciskając usuwamy tzw. zastój. Wraz z usunięciem zastojów, pojawia się interesujące zjawisko. Zjawisko to ma związek z refleksjami czyli połączeniami pomiędzy organami wewnętrznymi jak i peryferyjnymi, np. oczami, wątrobą, nerkami, uszami lub jelitami czy skóra. Jeśli poprawiamy jakościowo stan organów wewnętrznych, to zmienia się stan skóry, zmienia się również psychika człowieka. To przecież współcześni naukowcy przekonują, że w brzuchu człowieka jest ponad 100 milionów neuronów. Neurony zarządzają wszystkimi ośrodkami podobnie jak mózg. Nie ma przypadku, by u osoby z patologią brzucha, jej system nerwowy funkcjonował normalnie. I właśnie tutaj pracując z organami wewnętrznymi oraz wykonując taki specjalny masaż, obserwujemy takie ciekawe zjawiska, że poprawie ulegają jego cechy psychiczne i fizyczne. Każdy organ, zgodnie z zasadami wschodniej refleksoterapii, wprowadza pewne zmiany w naszym stanie psychicznym. Z kolei nasz stan zdrowia fizycznego integralnie związany jest z kondycją systemu nerwowego."
Prof. Aleksander Timofiejewicz Ogułow 

Wskazaniami do terapii wisceralnej są: bóle pęcherzyka żółciowego, stany zastoinowe wątroby, objawy refluksu żołądkowego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, problemy z trawieniem, zapalenia jelit, przewlekłe zaparcia, zespół jelita wrażliwego, napięcia w obrębie jamy brzusznej, stany zastoinowe nerek, stany zastoinowe w miednicy małej, zaburzenia płuc.

Przeciwwskazania do stosowania: nowotwory we wszystkich postaciach, perforacja wrzodów, stan ostrego brzucha, obecność krwawienia wewnętrznego, ostre choroby zakaźne z wysoką gorączką, zakrzepica naczyń, wysokie ciśnienie, choroby przenoszone drogą płciową, postępujące choroby mózgu i jego obrzęk, choroby psychiczne, stan narkotyczny i nietrzeźwości.

Zaleca się nie spożywać posiłku i napojów od minimum 1,5 do 2 godzin przed zabiegiem.
___________________________________________________________________________________________________

Cennik:
10 sesji masażu wisceralnego (wykonanych w okresie do 6 tygodni), to koszt 1260 zł.
1 sesja masażu wisceralnego (czas trwania 50-60 min.), to koszt 140 zł. Sesja obejmuje masaż szyi oraz brzucha. 

Istnieje możliwość wykonania masażu częściowego obejmującego jedną partię ciała: szyja lub piersi. Koszt masażu częściowego to 80 zł. Czas sesji masażu częściowego to 20-30 min.

Płatność: gotówką lub kartą.

W celu umówienia wizyty proszę dzwonić na nr tel.: 734-688-640